איך מוציאים פטור באנגלית לקראת התואר?

התחלת לימודים באקדמיה היא מלחיצה ביותר, במיוחד אם בוחרים בתארים בהם יש לחץ רב ומערכות שיעורים צפופות ביותר. אחד השיעורים שאינם חובה עבור דוברי אנגלית ברמה גבוהה הם שיעורי השפה באוניברסיטה. אם הצלחתם לעבור את מבחן האנגלית בתחילת הלימודים, תוכלו להשיג פטור מקורסים אלו ולפנות זמן יקר לשאר הלימודים.

 

עידן הראל ו23/01/2017

(צילום: עט תקשורת)

מדוע בכלל צריך ללמוד אנגלית באוניברסיטה?

האוניברסיטאות מחייבות ידיעה של השפה האנגלית או השתתפות בקורסים ללימוד השפה אותם יש להשלים בשנה הראשונה לתואר, משום שחלק מן החומר האקדמי הנלמד בקורסים כתוב בשפה הגלובלית. עבודות המוגשות במהלך הקורסים מתבססות על מאמרים שיש לאתר שחלקם מכתבי עת אקדמיים ומספרי עיון באנגלית, ואף חלק מספרי הלימוד עצמם עשויים להיות כתובים בשפה זו.

למדתי אנגלית לפסיכומטרי - האם זה מספיק?

לימודי אנגלית לפסיכומטרי אינם מחליפים את לימודי השפה במוסד האקדמי, אך אכן קיים קשר בין חלק האנגלית במבחן זה לדרישה ללימודים במהלך התואר. תלמידים שקיבלו ציון של 134 נקודות ומעלה (מתוך מקסימום של 150 נקודות לעונים נכונה על כל השאלות) על חלק האנגלית בפסיכומטרי יוכלו לקבל פטור במהלך התואר. חשוב לציין כי גם ציון גבוה יחסית שלא הגיע ל-134 עשוי להקנות הקלות מסוימות וקורסים מקוצרים.

איך ניתן לקבל פטור אם ציון האנגלית במבחן הפסיכומטרי שלי אינו גבוה מספיק?

על מנת לקבוע את רמת הסטודנט באנגלית קיים מבחן המכונה אמי"ר, שרמת ההצלחה בו תקבע את כמות הקורסים שעל הסטודנט ללמוד בשנה הראשונה ללימודי התואר. ציון של מעל 234 במבחן זה מספק פטור מלא, וככל שהציונים נמוכים יותר - הסטודנט נדרש לעמוד ביותר קורסים, החל מרמות נמוכות יותר.

האם ניתן להתכונן למבחני אמי"ר?

אכן כן. בשוק מוצעים קורסי אנגלית רבים המכוונים ללימוד למבחני אמי"ר, כאשר ככל שמתכוננים יותר ניתן במרבית המקרים להשיג ציון גבוה יותר, עד לרמה של פטור מלא. אפשרות נוספת היא דווקא הכנה מדוקדקת לחלק האנגלית במבחן הפסיכומטרי, תוך ניסיון להשיג פטור מלא עוד לפני שניגשים למבחנים עצמם.

האם קיימות עוד דרכים להשגת פטור מלא מלימודי אנגלית אקדמיים?

סטודנטים פוטנציאליים המגיעים ללימודים באוניברסיטה לאחר שקיבלו תעודת בגרות או תעודה מקבילה מארץ דוברת אנגלית יוכלו להציג אישורים מתאימים ולבקש פטור. כמו כן, מועמדים שנבחנו בבחינות SAT וקיבלו ציון העולה על 500 נקודות בחלק של "Critical Reading" יוכלו לבקש פטור זה, וגם סטודנטים בעלי תואר ראשון ממכללות בעלות אישור המועצה להשכלה גבוהה ומעוניינים להתחיל לימודי תואר נוסף באוניברסיטה. מלבד זאת, ניתן לבקש אישור מיוחד מהמוסד האקדמי ללמוד אנגלית בקורס חיצוני מטעם האוניברסיטה או המכללה, מחוץ לקורסי האנגלית האקדמיים.

לסיכום, פטור מלימודי אנגלית או הצלחה בחלק הרלוונטי במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר יכולים לחסוך זמן רב ומשאבים כספיים בשנה הראשונה לתואר. הכנה למבחן באמצעות קורס ייעודי לפני התחלת הלימודים יכולה גם לחסוך קורס או יותר במקרה בו לא התקבל פטור מלא, ולפנות לסטודנט זמן רב יותר לקורסים האחרים בתואר.

מאמר זה מובא לכם על ידי ברלינגטון אינגליש סניף ירושלים מלחה

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"ע.ע. אינטרנט" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | פרסמו קופון | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS