תרומת זרע – למי זה מתאים?

נשים רבות בוחרות להביא לעולם ילד על אף שלא נישאו, משום שהן רוצות להגשים את החלום מבלי להמשיך להמתין לאביר על הסוס הלבן. לצדן קיימים זוגות רבים שנתקלים בקשיים במהלך הניסיונות להרות, וגם זוגות חד מיניים (גברים או נשים) שלא יכולים להביא ילד בדרך ה"קלאסית". בכל אחד מהמצבים הללו עשויה תרומת הזרע לקרב אותם אל המטרה, אבל רגע לפני שזה קורה חשוב להבין מה זה אומר בעצם, ואיך זה קורה.

ו08/03/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

נשים וגברים חולמים במשך שנים רבות, לעיתים אף במשך חיים שלמים, על הרגע שבו יהפכו להורים. הם מדמיינים את הרגע שבו יחזה ברך הנולד נושם את נשימותיו הראשונות, מפנטזים על הטיולים בפארק ועל הפעם הראשונה שבה יאמר "אימא" או "אבא" וגם על ההתרגשות שתמלא את הלב באופן שקשה לתאר במילים. אלא שהגשמת החלום עשויה להיות מאתגרת מעט יותר עבור לא מעט.

 כך קורה שנשים רבות בוחרות להביא לעולם ילד על אף שלא נישאו, משום שהן רוצות להגשים את החלום מבלי להמשיך להמתין לאביר על הסוס הלבן. לצדן קיימים זוגות רבים שנתקלים בקשיים במהלך הניסיונות להרות, וגם זוגות חד מיניים (גברים או נשים) שלא יכולים להביא ילד בדרך ה"קלאסית". בכל אחד מהמצבים הללו עשויה תרומת הזרע לקרב אותם אל המטרה, אבל רגע לפני שזה קורה חשוב להבין מה זה אומר בעצם, ואיך זה קורה.

בחירת תרומת זרע

קיבלתם (וקיבלתן) את ההחלטה להביא לעולם ילד באמצעות תרומת זרע, וכעת אתם צפויים להיכנס לתהליך שבראשיתו תקבעו את מחצית המבנה הגנטי של התינוק. בשלב זה תצטרכו לבחור בנק זרע פרטי או ציבורי ולבחון מאגר רחב של תורמים שעברו, עוד בטרם אושרו למתן התרומה, תהליך ממושך שכולל בדיקות רפואיות מקיפות, תחקור ובמקרים שונים אף ראיונות אישיים. תהליך הסינון הזה הוא שמבטיח גם לך את השקט הנפשי ומאפשר לך לעבור על המאגר תוך שאת מתמקדת במה שבאמת חשוב לך. בשלב זה את בוודאי רוצה לוודא שרשימת הקריטריונים שלך תתמלא באופן מדויק, ושהבחירה שלך תהיה הנכונה והטובה ביותר עבורך - ועבור ילדך העתידי.

התהליך הצפוי

לצד מאגר התורמים שממנו תצטרכי לבחור את התרומה הנכונה עבורך, צפוי לך תהליך נוסף הזהה במידה רבה לזה שעבר התורם לפני שאושר למתן התרומה. בשלב זה תעברי גם את מספר בדיקות, במקביל לפתיחת התיק הרפואי שלך. זהו שלב חשוב מאוד בעיקר משום שהוא יאפשר לרופאים - ובסוף של דבר גם לך - לצמצם את הסיכונים ולהבטיח היריון תקין ועובר בריא במידת האפשר. בתלות במדיניות הבנק ייתכן שתתבקשי לעבור גם ריאיון אישי, תכירי את הצוות שילווה אותך לאורך הדרך ותוכלי לשאול כל שאלה שעולה על דעתך. צעדים אלה אולי נשמעים כמו מסע ארוך ומייגע אבל האמת היא שכל שלב בדרך הוא חשוב ולא רק כדי שתוכלי להיות בטוחה שהילד שלך יהיה בריא וחזק, אלא כדי שגם את תדעי בדיוק לקראת מה את צועדת, מה צפוי לך ואילו מהמורות עשויות לצוץ. ככל שתהיי מוכנה יותר כך תעברי את התקופה הזו בצורה טובה הרבה יותר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"ע.ע. אינטרנט" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | פרסמו קופון | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS